Seitsemäntoista Espoon vihreiden valtuutettua ja yli sata luottamushenkilöä tekevät töitä tavoitteenaan ekologisesti ja sosiaalisesti kestävä Espoo. Uudet luottamushenkilöt päivitetään tänne sivuille valtuuston päätöksen jälkeen.

Innostus ja tavoite tehdä Espoosta parempi paikka elää kannustavat meitä tähän. Luottamushenkilöille politiikka on kutsumus, jota tehdään iltaisin muiden töiden jälkeen. Ota rohkeasti yhteyttä!

Espoon Vihreiden toimisto sijaitsee Vihreiden puoluetoimistolla osoitteessa Fredrikinkatu 33 A, 2 krs, 00120 Helsinki. Toiminnanjohtajana toimii Kimmo Kyrölä, kimmo.kyrola@vihreat.fi, 040 845 4747. Toiminnanjohtajan ollessa lomalla kiireellisissä asioissa auttaa hallituksen puheenjohtaja.

Espoon Vihreät ry

Hallitus

Brunni Antti : Espoon Vihreiden puheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston jäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston varajäsen

Brunni Antti

Espoon Vihreiden puheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston jäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston varajäsen
antti.brunni@vihreat.fi
0445544669

 
Kilpiäinen Timo : Espoon Vihreiden hallituksen varapuheenjohtaja, osallistuva Espoo -kehitysohjelman jäsen, Omnian hallituksen jäsen

Kilpiäinen Timo

Espoon Vihreiden hallituksen varapuheenjohtaja, osallistuva Espoo -kehitysohjelman jäsen, Omnian hallituksen jäsen


 
Koskinen Katja : Sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsen

Koskinen Katja

Sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsen


 
Runonen Kimmo : Keskusvaalilautakunnan varajäsen, L-U-pelastuslaitoksen johtokunnan varajäsen, lautamies

Runonen Kimmo

Keskusvaalilautakunnan varajäsen, L-U-pelastuslaitoksen johtokunnan varajäsen, lautamies
kimmo_runonen@hotmail.com

 
Suominen Petri : Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, kaupunkisuunnittelulautakunnan varajäsen

Suominen Petri

Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, kaupunkisuunnittelulautakunnan varajäsen


 
Aarrekivi Pia : Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, Sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöasioiden jaoston jäsen

Aarrekivi Pia

Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, Sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöasioiden jaoston jäsen
pia.aarrekivi@kolumbus.fi
040 013 0000

 
Ailus Jaana : Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, kulttuurilautakunnan varajäsen, Espoon taidemueseosäätiön hallituksen jäsen

Ailus Jaana

Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, kulttuurilautakunnan varajäsen, Espoon taidemueseosäätiön hallituksen jäsen
jaana.ailus@gmail.com

 
Puhakainen-Mattila Rosa : Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, rakennuslautakunnan jäsen, Monikulttuurisuusasiain neuvottelukunnan varajäsen

Puhakainen-Mattila Rosa

Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, rakennuslautakunnan jäsen, Monikulttuurisuusasiain neuvottelukunnan varajäsen
rpuhakainenmattila@gmail.com

 
Aula Ilari : Espoon Vihreiden hallituksen jäsen

Aula Ilari

Espoon Vihreiden hallituksen jäsen


 
Liljavirta Rauno : Espoon Vihreiden hallituksen jäsen

Liljavirta Rauno

Espoon Vihreiden hallituksen jäsen


 

Henkilöstö

Oskari Sundström : Toiminnanjohtaja sijainen 12.3.-2.9.2018

Oskari Sundström

Toiminnanjohtaja sijainen 12.3.-2.9.2018
oskari.sundstrom@vihreat.fi
050 5871472

 
Kyrölä Kimmo : Espoon vihreiden toiminnanjohtaja (hoitovapaalla), 6. varavaltuutettu, opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan jäsen

Kyrölä Kimmo

Espoon vihreiden toiminnanjohtaja (hoitovapaalla), 6. varavaltuutettu, opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan jäsen
kimmo.kyrola@vihreat.fi
040 845 4747

 

Eduskunta ja valtuusto

Kansanedustajat

Kasvi Jyrki : kansanedustaja, valtuutettu, valtuuston puheenjohtaja, Länsimetro Oy:n hallituksen jäsen

Kasvi Jyrki

kansanedustaja, valtuutettu, valtuuston puheenjohtaja, Länsimetro Oy:n hallituksen jäsen
jyrki.kasvi@gmail.com
050 511 3120

 
Karimäki Johanna : kansanedustaja, valtuutettu, maavaltuuston jäsen, Innostava ja elinvoimainen Espoo -kehitysohjelman varapuheenjohtaja, Rinnekodin neuvottelukunnan varajäsen

Karimäki Johanna

kansanedustaja, valtuutettu, maavaltuuston jäsen, Innostava ja elinvoimainen Espoo -kehitysohjelman varapuheenjohtaja, Rinnekodin neuvottelukunnan varajäsen
johanna.karimaki@eduskunta.fi
050 512 1948

 

Valtuustoryhmä

Hopsu Inka : valtuutettu, valtuustoryhmän puheenjohtaja, opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varapuheenjohtaja, maakuntahallituksen jäsen

Hopsu Inka

valtuutettu, valtuustoryhmän puheenjohtaja, opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varapuheenjohtaja, maakuntahallituksen jäsen
inka.hopsu@gmail.com
040 758 9545

 
Partanen Henna : valtuutettu, valtuustoryhmän 1. varapuheenjohtaja, kaupunkisuunnittelulautakunnan varapuheenjohtaja

Partanen Henna

valtuutettu, valtuustoryhmän 1. varapuheenjohtaja, kaupunkisuunnittelulautakunnan varapuheenjohtaja
hpartane@gmail.com
040 761 9024

 
Hyrkkö Saara : valtuutettu, valtuustoryhmän 2. varapuheenjohtaja, sosiaali- ja terveyslautakunnan puheenjohtaja, HSL:n hallituksen varajäsen

Hyrkkö Saara

valtuutettu, valtuustoryhmän 2. varapuheenjohtaja, sosiaali- ja terveyslautakunnan puheenjohtaja, HSL:n hallituksen varajäsen
saara.hyrkko@vihreat.fi
040 719 7604

 
Elo Tiina : valtuutettu, kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston puheenjohtaja, konsernijaoston varajäsen, maakuntahallituksen varajäsen

Elo Tiina

valtuutettu, kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston puheenjohtaja, konsernijaoston varajäsen, maakuntahallituksen varajäsen
tiina.elo@vihreat.fi
045 261 7447

 
Kasvi Jyrki : kansanedustaja, valtuutettu, valtuuston puheenjohtaja, Länsimetro Oy:n hallituksen jäsen

Kasvi Jyrki

kansanedustaja, valtuutettu, valtuuston puheenjohtaja, Länsimetro Oy:n hallituksen jäsen
jyrki.kasvi@gmail.com
050 511 3120

 
Karimäki Johanna : kansanedustaja, valtuutettu, maavaltuuston jäsen, Innostava ja elinvoimainen Espoo -kehitysohjelman varapuheenjohtaja, Rinnekodin neuvottelukunnan varajäsen

Karimäki Johanna

kansanedustaja, valtuutettu, maavaltuuston jäsen, Innostava ja elinvoimainen Espoo -kehitysohjelman varapuheenjohtaja, Rinnekodin neuvottelukunnan varajäsen
johanna.karimaki@eduskunta.fi
050 512 1948

 
Virtanen Rauli : valtuutettu, monikulttuurisuusasiain neuvottelukunnan puheenjohtaja

Virtanen Rauli

valtuutettu, monikulttuurisuusasiain neuvottelukunnan puheenjohtaja


 
Özdemir Ekim : Valtuutettu, liikunta- ja nuorisolautakunnan varapuheenjohtaja, maakuntavaltuuston varajäsen

Özdemir Ekim

Valtuutettu, liikunta- ja nuorisolautakunnan varapuheenjohtaja, maakuntavaltuuston varajäsen
ekim.ozdemir@gmail.com

 
Hertell Sirpa : valtuutettu, kestävä kehitys -ohjelmatyöryhmän puheenjohtaja, HSL:n hallituksen varapuheenjohtaja

Hertell Sirpa

valtuutettu, kestävä kehitys -ohjelmatyöryhmän puheenjohtaja, HSL:n hallituksen varapuheenjohtaja
sirpa.hertell@vihreat.fi
050 566 6818

 
Kauste Mikki : valtuutettu, kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen

Kauste Mikki

valtuutettu, kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen


 
Pursula Tiina : Valtuutettu, kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen

Pursula Tiina

Valtuutettu, kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen


 
Anthoni Mari : valtuutettu, osallistuva Espoo -ohjelmatyöryhmän varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen, maakuntavaltuuston varajäsen

Anthoni Mari

valtuutettu, osallistuva Espoo -ohjelmatyöryhmän varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen, maakuntavaltuuston varajäsen
mari.anthoni@saunalahti.fi
040 539 0656

 
Nieminen Pinja : Valtuutettu, maakuntavaltuuston jäsen

Nieminen Pinja

Valtuutettu, maakuntavaltuuston jäsen
nieminenpinja@gmail.com

 
Koponen Noora : Valtuutettu, Hyvinvointi ja terveys -kehitysohjelman varapuheenjohtaja

Koponen Noora

Valtuutettu, Hyvinvointi ja terveys -kehitysohjelman varapuheenjohtaja


 
Raunu Päivi : Valtuutettu, tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja, Hyvinvointi ja terveys -kehitysohjelman varajäsen, Kiinteistöosakeyhtiö Espoon sairaalan hallituksen jäsen

Raunu Päivi

Valtuutettu, tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja, Hyvinvointi ja terveys -kehitysohjelman varajäsen, Kiinteistöosakeyhtiö Espoon sairaalan hallituksen jäsen
paivi.raunu@gmail.com
040 545 9423

 
Nevanlinna Risto : valtuutettu, kaupunkisuunnittelulautakunnan jäsen, maakuntavaltuuston jäsen, Kestävä Espoo -kehitysohjelman varajäsen

Nevanlinna Risto

valtuutettu, kaupunkisuunnittelulautakunnan jäsen, maakuntavaltuuston jäsen, Kestävä Espoo -kehitysohjelman varajäsen
nevanlinna@gmail.com
050 412 9496

 
Hosia Helka : Valtuutettu, HUS:n hallituksen jäsen, maakuntavaltuuston varajäsen

Hosia Helka

Valtuutettu, HUS:n hallituksen jäsen, maakuntavaltuuston varajäsen
helka.hosia@vihreat.fi

 
Finström Verna : 1. varavaltuutettu, kulttuurilautakunnan varapuheenjohtaja

Finström Verna

1. varavaltuutettu, kulttuurilautakunnan varapuheenjohtaja


 
Siivola Marjaana : 2. varavaltuutettu, teknisen lautakunnan jäsen, kaupunkisuunnittelulautakunnan varajäsen

Siivola Marjaana

2. varavaltuutettu, teknisen lautakunnan jäsen, kaupunkisuunnittelulautakunnan varajäsen


 
Otsolampi Helka : 3. varavaltuutettu, varhaiskasvatusjaoston puheenjohtaja

Otsolampi Helka

3. varavaltuutettu, varhaiskasvatusjaoston puheenjohtaja
helka.otsolampi@gmail.com
040 7303024

 
Johansson Birgitta (sit) : 4. varavaltuutettu, teknisen lautakunnan jäsen

Johansson Birgitta (sit)

4. varavaltuutettu, teknisen lautakunnan jäsen
birgitta.johansson@kolumbus.fi

 
Rajani Naina : 5. varavaltuutettu, kulttuurilautakunnan jäsen

Rajani Naina

5. varavaltuutettu, kulttuurilautakunnan jäsen


 
Kyrölä Kimmo : Espoon vihreiden toiminnanjohtaja (hoitovapaalla), 6. varavaltuutettu, opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan jäsen

Kyrölä Kimmo

Espoon vihreiden toiminnanjohtaja (hoitovapaalla), 6. varavaltuutettu, opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan jäsen
kimmo.kyrola@vihreat.fi
040 845 4747

 
Louhelainen Kirsi : 7. varavaltuutettu, kaupunkisuunnittelulautakunnan jäsen, HSY:n hallituksen jäsen

Louhelainen Kirsi

7. varavaltuutettu, kaupunkisuunnittelulautakunnan jäsen, HSY:n hallituksen jäsen
kirsi.louhelainen@gmail.com
050 375 9009

 
Halava Heli : 8. varavaltuutettu, liikunta- ja nuorisolautakunnan jäsen, osallistuva Espoo -kehitysohjelman varajäsen

Halava Heli

8. varavaltuutettu, liikunta- ja nuorisolautakunnan jäsen, osallistuva Espoo -kehitysohjelman varajäsen
heli.halava@gmail.com
050 599 6263

 
Hukari Hanna : 9. varavaltuutettu, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen, Innostava elinvoimainen Espoo -kehitysohjelman varajäsen

Hukari Hanna

9. varavaltuutettu, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen, Innostava elinvoimainen Espoo -kehitysohjelman varajäsen


 

Kaupunginhallitus

Elo Tiina : valtuutettu, kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston puheenjohtaja, konsernijaoston varajäsen, maakuntahallituksen varajäsen

Elo Tiina

valtuutettu, kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston puheenjohtaja, konsernijaoston varajäsen, maakuntahallituksen varajäsen
tiina.elo@vihreat.fi
045 261 7447

 
Kauste Mikki : valtuutettu, kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen

Kauste Mikki

valtuutettu, kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen


 
Pursula Tiina : Valtuutettu, kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen

Pursula Tiina

Valtuutettu, kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen


 
Anthoni Mari : valtuutettu, osallistuva Espoo -ohjelmatyöryhmän varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen, maakuntavaltuuston varajäsen

Anthoni Mari

valtuutettu, osallistuva Espoo -ohjelmatyöryhmän varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen, maakuntavaltuuston varajäsen
mari.anthoni@saunalahti.fi
040 539 0656

 
Brunni Antti : Espoon Vihreiden puheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston jäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston varajäsen

Brunni Antti

Espoon Vihreiden puheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston jäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston varajäsen
antti.brunni@vihreat.fi
0445544669

 
Hukari Hanna : 9. varavaltuutettu, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen, Innostava elinvoimainen Espoo -kehitysohjelman varajäsen

Hukari Hanna

9. varavaltuutettu, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen, Innostava elinvoimainen Espoo -kehitysohjelman varajäsen


 

Elinkeino- ja kilpailukykyjaosto

Anthoni Mari : valtuutettu, osallistuva Espoo -ohjelmatyöryhmän varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen, maakuntavaltuuston varajäsen

Anthoni Mari

valtuutettu, osallistuva Espoo -ohjelmatyöryhmän varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen, maakuntavaltuuston varajäsen
mari.anthoni@saunalahti.fi
040 539 0656

 
Brunni Antti : Espoon Vihreiden puheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston jäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston varajäsen

Brunni Antti

Espoon Vihreiden puheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston jäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston varajäsen
antti.brunni@vihreat.fi
0445544669

 

Konsernijaosto

Elo Tiina : valtuutettu, kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston puheenjohtaja, konsernijaoston varajäsen, maakuntahallituksen varajäsen

Elo Tiina

valtuutettu, kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston puheenjohtaja, konsernijaoston varajäsen, maakuntahallituksen varajäsen
tiina.elo@vihreat.fi
045 261 7447

 
Pursula Tiina : Valtuutettu, kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen

Pursula Tiina

Valtuutettu, kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen


 
Hukari Hanna : 9. varavaltuutettu, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen, Innostava elinvoimainen Espoo -kehitysohjelman varajäsen

Hukari Hanna

9. varavaltuutettu, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen, Innostava elinvoimainen Espoo -kehitysohjelman varajäsen


 
Hagerlund Tony : Kulttuurilautakunnan jäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston varajäsen

Hagerlund Tony

Kulttuurilautakunnan jäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston varajäsen
tony.hagerlund@iki.fi
050 544 3323

 

Tila- ja asuntojaosto

Elo Tiina : valtuutettu, kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston puheenjohtaja, konsernijaoston varajäsen, maakuntahallituksen varajäsen

Elo Tiina

valtuutettu, kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston puheenjohtaja, konsernijaoston varajäsen, maakuntahallituksen varajäsen
tiina.elo@vihreat.fi
045 261 7447

 
Kauste Mikki : valtuutettu, kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen

Kauste Mikki

valtuutettu, kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen


 
Anthoni Mari : valtuutettu, osallistuva Espoo -ohjelmatyöryhmän varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen, maakuntavaltuuston varajäsen

Anthoni Mari

valtuutettu, osallistuva Espoo -ohjelmatyöryhmän varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen, maakuntavaltuuston varajäsen
mari.anthoni@saunalahti.fi
040 539 0656

 
Brunni Antti : Espoon Vihreiden puheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston jäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston varajäsen

Brunni Antti

Espoon Vihreiden puheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston jäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston varajäsen
antti.brunni@vihreat.fi
0445544669

 
Halme Allan : varhaiskasvatusjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen

Halme Allan

varhaiskasvatusjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen
allan@iki.fi

 

Lautakunnat

Kaupunkisuunnittelulautakunta

Partanen Henna : valtuutettu, valtuustoryhmän 1. varapuheenjohtaja, kaupunkisuunnittelulautakunnan varapuheenjohtaja

Partanen Henna

valtuutettu, valtuustoryhmän 1. varapuheenjohtaja, kaupunkisuunnittelulautakunnan varapuheenjohtaja
hpartane@gmail.com
040 761 9024

 
Nevanlinna Risto : valtuutettu, kaupunkisuunnittelulautakunnan jäsen, maakuntavaltuuston jäsen, Kestävä Espoo -kehitysohjelman varajäsen

Nevanlinna Risto

valtuutettu, kaupunkisuunnittelulautakunnan jäsen, maakuntavaltuuston jäsen, Kestävä Espoo -kehitysohjelman varajäsen
nevanlinna@gmail.com
050 412 9496

 
Siivola Marjaana : 2. varavaltuutettu, teknisen lautakunnan jäsen, kaupunkisuunnittelulautakunnan varajäsen

Siivola Marjaana

2. varavaltuutettu, teknisen lautakunnan jäsen, kaupunkisuunnittelulautakunnan varajäsen


 
Louhelainen Kirsi : 7. varavaltuutettu, kaupunkisuunnittelulautakunnan jäsen, HSY:n hallituksen jäsen

Louhelainen Kirsi

7. varavaltuutettu, kaupunkisuunnittelulautakunnan jäsen, HSY:n hallituksen jäsen
kirsi.louhelainen@gmail.com
050 375 9009

 
Sorri Mikael : Kaupunkisuunnittelulautakunnan varajäsen

Sorri Mikael

Kaupunkisuunnittelulautakunnan varajäsen


 
Suominen Petri : Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, kaupunkisuunnittelulautakunnan varajäsen

Suominen Petri

Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, kaupunkisuunnittelulautakunnan varajäsen


 

Tekninen lautakunta

Siivola Marjaana : 2. varavaltuutettu, teknisen lautakunnan jäsen, kaupunkisuunnittelulautakunnan varajäsen

Siivola Marjaana

2. varavaltuutettu, teknisen lautakunnan jäsen, kaupunkisuunnittelulautakunnan varajäsen


 
Johansson Birgitta (sit) : 4. varavaltuutettu, teknisen lautakunnan jäsen

Johansson Birgitta (sit)

4. varavaltuutettu, teknisen lautakunnan jäsen
birgitta.johansson@kolumbus.fi

 
Oittinen Paula : teknisen lautakunnan varajäsen, varhaiskasvatusjaoston varajäsen

Oittinen Paula

teknisen lautakunnan varajäsen, varhaiskasvatusjaoston varajäsen


 
Ihonen Jari : teknisen lautakunnan varajäsen

Ihonen Jari

teknisen lautakunnan varajäsen
jariihonen@yahoo.co.uk
050 346 0970

 
Karreinen Lari : teknisen lautakunnan jäsen

Karreinen Lari

teknisen lautakunnan jäsen
lari.karreinen@vihreat.fi
040 048 7642

 
Mikkola Merva : Teknisen lautakunnan varajäsen, tarkastuslautakunnan varajäsen

Mikkola Merva

Teknisen lautakunnan varajäsen, tarkastuslautakunnan varajäsen
merva.mikkola@gmail.com
050 511 3906

 

Ympäristölautakunta

Saramäki Kaarina : Ympäristölautakunnan puheenjohtaja, Sinfoniettan neuvottelukunnan varajäsen

Saramäki Kaarina

Ympäristölautakunnan puheenjohtaja, Sinfoniettan neuvottelukunnan varajäsen
kaarina.saramaki@vihreat.fi
050 3378331

 
Seppälä Peppi : Ympäristölautakunnan varajäsen

Seppälä Peppi

Ympäristölautakunnan varajäsen


 
Väisänen Rosa : Ympäristölautakunnan varajäsen, Espoon kuvataidekoulun johtokunnan jäsen

Väisänen Rosa

Ympäristölautakunnan varajäsen, Espoon kuvataidekoulun johtokunnan jäsen


 
Pohjonen Toni : Ympäristölautakunnan jäsen

Pohjonen Toni

Ympäristölautakunnan jäsen
toni.pohjonen@me.com

 
Visakova Marika : Ympäristölautakunnan jäsen, Osallistuva Espoo -kehitysohjelman varajäsen

Visakova Marika

Ympäristölautakunnan jäsen, Osallistuva Espoo -kehitysohjelman varajäsen
marika.visakova@gmail.com
040 552 6451

 
Lahti Rainer : ympäristölautakunnan varajäsen

Lahti Rainer

ympäristölautakunnan varajäsen
rainer.lahti@ymparisto.fi
050 362 2054

 

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Hyrkkö Saara : valtuutettu, valtuustoryhmän 2. varapuheenjohtaja, sosiaali- ja terveyslautakunnan puheenjohtaja, HSL:n hallituksen varajäsen

Hyrkkö Saara

valtuutettu, valtuustoryhmän 2. varapuheenjohtaja, sosiaali- ja terveyslautakunnan puheenjohtaja, HSL:n hallituksen varajäsen
saara.hyrkko@vihreat.fi
040 719 7604

 
Puhakka Tanja : Sosiaali- ja terveyslautakunnan varajäsen, Espoon tanssiopiston johtokunnan jäsen

Puhakka Tanja

Sosiaali- ja terveyslautakunnan varajäsen, Espoon tanssiopiston johtokunnan jäsen
tanja.puhakka74@gmail.com

 
Helander Hannele : Sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöasioiden jaoston varajäsen

Helander Hannele

Sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöasioiden jaoston varajäsen


 
Koskinen Katja : Sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsen

Koskinen Katja

Sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsen


 
Tauriainen Leila : sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöasiain jaoston varapuheenjohtaja

Tauriainen Leila

sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöasiain jaoston varapuheenjohtaja


 
Tuomanen Toni : sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöasiain jaoston varajäsen, Päihdeasiain neuvottelutoimikunnan varajäsen, Espoon musiikkiopiston johtokunnan jäsen

Tuomanen Toni

sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöasiain jaoston varajäsen, Päihdeasiain neuvottelutoimikunnan varajäsen, Espoon musiikkiopiston johtokunnan jäsen


 
Hokkanen Teemu : sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsen, ampumaratayhdistyksen hallituksen jäsen

Hokkanen Teemu

sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsen, ampumaratayhdistyksen hallituksen jäsen
teemu.hokkanen@vihreat.fi

 
Aarrekivi Pia : Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, Sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöasioiden jaoston jäsen

Aarrekivi Pia

Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, Sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöasioiden jaoston jäsen
pia.aarrekivi@kolumbus.fi
040 013 0000

 
Lappalainen Ville : Sosiaali- ja terveyslautakunnan varajäsen

Lappalainen Ville

Sosiaali- ja terveyslautakunnan varajäsen
ville.lappalainen@vihreat.fi
040 181 4644

 
Heino Reeta : sosiaali- ja terveyslautakunnan varajäsen

Heino Reeta

sosiaali- ja terveyslautakunnan varajäsen
reeta.heino@alumni.helsinki.fi

 

Rakennuslautakunta

Rossi Saana : rakennuslautakunnan jäsen, kiinteistötoimitusten uskottu henkilö

Rossi Saana

rakennuslautakunnan jäsen, kiinteistötoimitusten uskottu henkilö


 
Puhakainen-Mattila Rosa : Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, rakennuslautakunnan jäsen, Monikulttuurisuusasiain neuvottelukunnan varajäsen

Puhakainen-Mattila Rosa

Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, rakennuslautakunnan jäsen, Monikulttuurisuusasiain neuvottelukunnan varajäsen
rpuhakainenmattila@gmail.com

 
Siirala Maisa : rakennuslautakunnan varajäsen

Siirala Maisa

rakennuslautakunnan varajäsen
maisa.siirala@gmail.com
040 563 1030

 

Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta

Hopsu Inka : valtuutettu, valtuustoryhmän puheenjohtaja, opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varapuheenjohtaja, maakuntahallituksen jäsen

Hopsu Inka

valtuutettu, valtuustoryhmän puheenjohtaja, opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varapuheenjohtaja, maakuntahallituksen jäsen
inka.hopsu@gmail.com
040 758 9545

 
Otsolampi Helka : 3. varavaltuutettu, varhaiskasvatusjaoston puheenjohtaja

Otsolampi Helka

3. varavaltuutettu, varhaiskasvatusjaoston puheenjohtaja
helka.otsolampi@gmail.com
040 7303024

 
Kyrölä Kimmo : Espoon vihreiden toiminnanjohtaja (hoitovapaalla), 6. varavaltuutettu, opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan jäsen

Kyrölä Kimmo

Espoon vihreiden toiminnanjohtaja (hoitovapaalla), 6. varavaltuutettu, opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan jäsen
kimmo.kyrola@vihreat.fi
040 845 4747

 
Koski Jenni : Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan jäsen

Koski Jenni

Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan jäsen
Jenni.a.koski@gmail.com

 
Hömmö Mikko : varhaiskasvatusjaoston jäsen

Hömmö Mikko

varhaiskasvatusjaoston jäsen
mikko.hommo@espoo.fi

 
Lahtinen Karri : Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varajäsen

Lahtinen Karri

Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varajäsen


 
Oittinen Paula : teknisen lautakunnan varajäsen, varhaiskasvatusjaoston varajäsen

Oittinen Paula

teknisen lautakunnan varajäsen, varhaiskasvatusjaoston varajäsen


 
Halme Allan : varhaiskasvatusjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen

Halme Allan

varhaiskasvatusjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen
allan@iki.fi

 
Repo Tiina : Varhaiskasvatusjaoston jäsen

Repo Tiina

Varhaiskasvatusjaoston jäsen


 
Volotinen Teresia : Espoon kaupunginteatterisäätiön hallituksen jäsen, Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varajäsen

Volotinen Teresia

Espoon kaupunginteatterisäätiön hallituksen jäsen, Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varajäsen
volotinent@gmail.com
050 341 3784

 
Levänen Mika : HSY:n tarkastuslautakunnan jäsen, varhaiskasvatusjaoston varajäsen

Levänen Mika

HSY:n tarkastuslautakunnan jäsen, varhaiskasvatusjaoston varajäsen
mika.levanen@vihreat.fi

 

Varhaiskasvatusjaosto

Otsolampi Helka : 3. varavaltuutettu, varhaiskasvatusjaoston puheenjohtaja

Otsolampi Helka

3. varavaltuutettu, varhaiskasvatusjaoston puheenjohtaja
helka.otsolampi@gmail.com
040 7303024

 
Hömmö Mikko : varhaiskasvatusjaoston jäsen

Hömmö Mikko

varhaiskasvatusjaoston jäsen
mikko.hommo@espoo.fi

 
Oittinen Paula : teknisen lautakunnan varajäsen, varhaiskasvatusjaoston varajäsen

Oittinen Paula

teknisen lautakunnan varajäsen, varhaiskasvatusjaoston varajäsen


 
Halme Allan : varhaiskasvatusjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen

Halme Allan

varhaiskasvatusjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen
allan@iki.fi

 
Repo Tiina : Varhaiskasvatusjaoston jäsen

Repo Tiina

Varhaiskasvatusjaoston jäsen


 
Volotinen Teresia : Espoon kaupunginteatterisäätiön hallituksen jäsen, Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varajäsen

Volotinen Teresia

Espoon kaupunginteatterisäätiön hallituksen jäsen, Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varajäsen
volotinent@gmail.com
050 341 3784

 
Levänen Mika : HSY:n tarkastuslautakunnan jäsen, varhaiskasvatusjaoston varajäsen

Levänen Mika

HSY:n tarkastuslautakunnan jäsen, varhaiskasvatusjaoston varajäsen
mika.levanen@vihreat.fi

 

Nämnden Svenska Rum

Paatero Hanna : Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, svenska rum -lautakunnan jäsen, Sydkustens landskapsförbundin varajäsen

Paatero Hanna

Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, svenska rum -lautakunnan jäsen, Sydkustens landskapsförbundin varajäsen
hanna.paatero@gmail.com
040 531 6730

 
Helenius Jani : Svenska rum -lautakunnan jäsen

Helenius Jani

Svenska rum -lautakunnan jäsen
jani.helenius@vihreat.fi
040 839 1720

 
Ekström Maria : Svenska rum -lautakunnan varajäsen, Sosiaali- ja terveystoimen ruotsinkielisten palvelujen toimikunnan varajäsen, Musikinstitut Kungsvägen -johtokunnan jäsen

Ekström Maria

Svenska rum -lautakunnan varajäsen, Sosiaali- ja terveystoimen ruotsinkielisten palvelujen toimikunnan varajäsen, Musikinstitut Kungsvägen -johtokunnan jäsen
mariachristina.ekstrom@gmail.com

 
Forsberg Henrik : Svenska rum -lautakunnan varajäsen, Sydkustens landskapsförbundin jäsen, Musikinstitut Kungsvägen -johtokunnan varajäsen

Forsberg Henrik

Svenska rum -lautakunnan varajäsen, Sydkustens landskapsförbundin jäsen, Musikinstitut Kungsvägen -johtokunnan varajäsen
henrik.forsberg@helsinki.fi
041 506 2105

 

Kulttuurilautakunta

Finström Verna : 1. varavaltuutettu, kulttuurilautakunnan varapuheenjohtaja

Finström Verna

1. varavaltuutettu, kulttuurilautakunnan varapuheenjohtaja


 
Rajani Naina : 5. varavaltuutettu, kulttuurilautakunnan jäsen

Rajani Naina

5. varavaltuutettu, kulttuurilautakunnan jäsen


 
Pesonen Susanna : kulttuurilautakunnan varajäsen

Pesonen Susanna

kulttuurilautakunnan varajäsen
Susannapesonen.kampanja@gmail.com

 
Ailus Jaana : Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, kulttuurilautakunnan varajäsen, Espoon taidemueseosäätiön hallituksen jäsen

Ailus Jaana

Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, kulttuurilautakunnan varajäsen, Espoon taidemueseosäätiön hallituksen jäsen
jaana.ailus@gmail.com

 
Goshnaw Ahmed : Kulttuurilautakunnan varajäsen

Goshnaw Ahmed

Kulttuurilautakunnan varajäsen


 
Hagerlund Tony : Kulttuurilautakunnan jäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston varajäsen

Hagerlund Tony

Kulttuurilautakunnan jäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston varajäsen
tony.hagerlund@iki.fi
050 544 3323

 

Liikunta- ja nuorisolautakunta

Özdemir Ekim : Valtuutettu, liikunta- ja nuorisolautakunnan varapuheenjohtaja, maakuntavaltuuston varajäsen

Özdemir Ekim

Valtuutettu, liikunta- ja nuorisolautakunnan varapuheenjohtaja, maakuntavaltuuston varajäsen
ekim.ozdemir@gmail.com

 
Halava Heli : 8. varavaltuutettu, liikunta- ja nuorisolautakunnan jäsen, osallistuva Espoo -kehitysohjelman varajäsen

Halava Heli

8. varavaltuutettu, liikunta- ja nuorisolautakunnan jäsen, osallistuva Espoo -kehitysohjelman varajäsen
heli.halava@gmail.com
050 599 6263

 
Karhunen Paula : Liikunta- ja nuorisolautakunnan varajäsen

Karhunen Paula

Liikunta- ja nuorisolautakunnan varajäsen
paulavaltuustoon2017@gmail.com

 
Rytilä Noora : Liikunta- ja nuorisolautakunnan varajäsen

Rytilä Noora

Liikunta- ja nuorisolautakunnan varajäsen


 
Elmnäinen Johannes : Laurea Espoon-Lohjan alueneuvottelukunnan jäsen, Liikunta- ja nuorisolautakunnan varajäsen

Elmnäinen Johannes

Laurea Espoon-Lohjan alueneuvottelukunnan jäsen, Liikunta- ja nuorisolautakunnan varajäsen


 
Mansukoski Nina : Liikunta- ja nuorisolautakunnan jäsen

Mansukoski Nina

Liikunta- ja nuorisolautakunnan jäsen
nina.mansukoski@gmail.com

 

Poikkihallinnolliset kehitysohjelmat

Kestävä Espoo

Hertell Sirpa : valtuutettu, kestävä kehitys -ohjelmatyöryhmän puheenjohtaja, HSL:n hallituksen varapuheenjohtaja

Hertell Sirpa

valtuutettu, kestävä kehitys -ohjelmatyöryhmän puheenjohtaja, HSL:n hallituksen varapuheenjohtaja
sirpa.hertell@vihreat.fi
050 566 6818

 
Nevanlinna Risto : valtuutettu, kaupunkisuunnittelulautakunnan jäsen, maakuntavaltuuston jäsen, Kestävä Espoo -kehitysohjelman varajäsen

Nevanlinna Risto

valtuutettu, kaupunkisuunnittelulautakunnan jäsen, maakuntavaltuuston jäsen, Kestävä Espoo -kehitysohjelman varajäsen
nevanlinna@gmail.com
050 412 9496

 

Osallistuva Espoo

Anthoni Mari : valtuutettu, osallistuva Espoo -ohjelmatyöryhmän varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen, maakuntavaltuuston varajäsen

Anthoni Mari

valtuutettu, osallistuva Espoo -ohjelmatyöryhmän varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen elinkeino- ja kilpailukykyjaoston jäsen, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston varajäsen, maakuntavaltuuston varajäsen
mari.anthoni@saunalahti.fi
040 539 0656

 
Halava Heli : 8. varavaltuutettu, liikunta- ja nuorisolautakunnan jäsen, osallistuva Espoo -kehitysohjelman varajäsen

Halava Heli

8. varavaltuutettu, liikunta- ja nuorisolautakunnan jäsen, osallistuva Espoo -kehitysohjelman varajäsen
heli.halava@gmail.com
050 599 6263

 
Kilpiäinen Timo : Espoon Vihreiden hallituksen varapuheenjohtaja, osallistuva Espoo -kehitysohjelman jäsen, Omnian hallituksen jäsen

Kilpiäinen Timo

Espoon Vihreiden hallituksen varapuheenjohtaja, osallistuva Espoo -kehitysohjelman jäsen, Omnian hallituksen jäsen


 
Visakova Marika : Ympäristölautakunnan jäsen, Osallistuva Espoo -kehitysohjelman varajäsen

Visakova Marika

Ympäristölautakunnan jäsen, Osallistuva Espoo -kehitysohjelman varajäsen
marika.visakova@gmail.com
040 552 6451

 

Hyvinvointi ja terveys

Koponen Noora : Valtuutettu, Hyvinvointi ja terveys -kehitysohjelman varapuheenjohtaja

Koponen Noora

Valtuutettu, Hyvinvointi ja terveys -kehitysohjelman varapuheenjohtaja


 
Raunu Päivi : Valtuutettu, tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja, Hyvinvointi ja terveys -kehitysohjelman varajäsen, Kiinteistöosakeyhtiö Espoon sairaalan hallituksen jäsen

Raunu Päivi

Valtuutettu, tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja, Hyvinvointi ja terveys -kehitysohjelman varajäsen, Kiinteistöosakeyhtiö Espoon sairaalan hallituksen jäsen
paivi.raunu@gmail.com
040 545 9423

 

Innostava elinvoimainen Espoo

Karimäki Johanna : kansanedustaja, valtuutettu, maavaltuuston jäsen, Innostava ja elinvoimainen Espoo -kehitysohjelman varapuheenjohtaja, Rinnekodin neuvottelukunnan varajäsen

Karimäki Johanna

kansanedustaja, valtuutettu, maavaltuuston jäsen, Innostava ja elinvoimainen Espoo -kehitysohjelman varapuheenjohtaja, Rinnekodin neuvottelukunnan varajäsen
johanna.karimaki@eduskunta.fi
050 512 1948

 
Hukari Hanna : 9. varavaltuutettu, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen, Innostava elinvoimainen Espoo -kehitysohjelman varajäsen

Hukari Hanna

9. varavaltuutettu, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen, Innostava elinvoimainen Espoo -kehitysohjelman varajäsen


 

Lautakunnat 3-lk ja muut luottamustoimet

Sinfoniettan neuvottelukunta

Saramäki Kaarina : Ympäristölautakunnan puheenjohtaja, Sinfoniettan neuvottelukunnan varajäsen

Saramäki Kaarina

Ympäristölautakunnan puheenjohtaja, Sinfoniettan neuvottelukunnan varajäsen
kaarina.saramaki@vihreat.fi
050 3378331

 
Meriluoto Jouni : Sinfoniettan neuvottelukunnan varapuheenjohtaja

Meriluoto Jouni

Sinfoniettan neuvottelukunnan varapuheenjohtaja


 

Keskusvaalilautakunta

Runonen Kimmo : Keskusvaalilautakunnan varajäsen, L-U-pelastuslaitoksen johtokunnan varajäsen, lautamies

Runonen Kimmo

Keskusvaalilautakunnan varajäsen, L-U-pelastuslaitoksen johtokunnan varajäsen, lautamies
kimmo_runonen@hotmail.com

 
Lindroos Marjut : keskusvaalilautakunnan varapuheenjohtaja

Lindroos Marjut

keskusvaalilautakunnan varapuheenjohtaja


 

Länsi-Uudenmaan pelastuslaitoksen johtokunta

Palin Juha : L-U-pelastuslaitoksen johtokunnan jäsen, Tasa-arvotoimikunnan varajäsen, lautamies

Palin Juha

L-U-pelastuslaitoksen johtokunnan jäsen, Tasa-arvotoimikunnan varajäsen, lautamies
jussi.palin@gmail.com
0408099807

 
Runonen Kimmo : Keskusvaalilautakunnan varajäsen, L-U-pelastuslaitoksen johtokunnan varajäsen, lautamies

Runonen Kimmo

Keskusvaalilautakunnan varajäsen, L-U-pelastuslaitoksen johtokunnan varajäsen, lautamies
kimmo_runonen@hotmail.com

 

Tasa-arvotoimikunta

Lampi Veera : Tasa-arvotoimikunnan varapuheenjohtaja

Lampi Veera

Tasa-arvotoimikunnan varapuheenjohtaja


 
Ruotsalainen Markku : Tasa-arvotoimikunnan jäsen, Omnian hallituksen varajäsen

Ruotsalainen Markku

Tasa-arvotoimikunnan jäsen, Omnian hallituksen varajäsen
maketruotsalainen2017@gmail.com

 
Palin Juha : L-U-pelastuslaitoksen johtokunnan jäsen, Tasa-arvotoimikunnan varajäsen, lautamies

Palin Juha

L-U-pelastuslaitoksen johtokunnan jäsen, Tasa-arvotoimikunnan varajäsen, lautamies
jussi.palin@gmail.com
0408099807

 
Rytilä Noora : Liikunta- ja nuorisolautakunnan varajäsen

Rytilä Noora

Liikunta- ja nuorisolautakunnan varajäsen


 
Vesala Aleksi : Tasa-arvotoimikunnan jäsen

Vesala Aleksi

Tasa-arvotoimikunnan jäsen


 
Le Clech Rodolphe : Helinä Rautavaaran etnografisen museon säätiön hallituksen jäsen

Le Clech Rodolphe

Helinä Rautavaaran etnografisen museon säätiön hallituksen jäsen


 
Saariaho Aki : tasa-arvotoimikunnan varajäsen

Saariaho Aki

tasa-arvotoimikunnan varajäsen
aki.saariaho@espoo.fi
050 363 2951

 

Monikulttuurisuusasiain neuvottelukunta

Virtanen Rauli : valtuutettu, monikulttuurisuusasiain neuvottelukunnan puheenjohtaja

Virtanen Rauli

valtuutettu, monikulttuurisuusasiain neuvottelukunnan puheenjohtaja


 
Puhakainen-Mattila Rosa : Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, rakennuslautakunnan jäsen, Monikulttuurisuusasiain neuvottelukunnan varajäsen

Puhakainen-Mattila Rosa

Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, rakennuslautakunnan jäsen, Monikulttuurisuusasiain neuvottelukunnan varajäsen
rpuhakainenmattila@gmail.com

 

Käräjäoikeus

Godhwani Yvonne : Sosiaali- ja terveystoimen ruotsinkielisten palvelujen toimikunnan varapuheenjohtaja ja käräjäoikeuden lautamies

Godhwani Yvonne

Sosiaali- ja terveystoimen ruotsinkielisten palvelujen toimikunnan varapuheenjohtaja ja käräjäoikeuden lautamies


 
Palin Juha : L-U-pelastuslaitoksen johtokunnan jäsen, Tasa-arvotoimikunnan varajäsen, lautamies

Palin Juha

L-U-pelastuslaitoksen johtokunnan jäsen, Tasa-arvotoimikunnan varajäsen, lautamies
jussi.palin@gmail.com
0408099807

 
Runonen Kimmo : Keskusvaalilautakunnan varajäsen, L-U-pelastuslaitoksen johtokunnan varajäsen, lautamies

Runonen Kimmo

Keskusvaalilautakunnan varajäsen, L-U-pelastuslaitoksen johtokunnan varajäsen, lautamies
kimmo_runonen@hotmail.com

 
 
Pöyhönen Heikki : lautamies

Pöyhönen Heikki

lautamies


 
Litmo Pia : lautamies

Litmo Pia

lautamies


 
Westerlund Rainer : lautamies

Westerlund Rainer

lautamies


 
 
Ranne Kirsi : lautamies

Ranne Kirsi

lautamies
kirsi.ranne@gmail.com
040 087 6666

 
Kivelä Marko : Helsingin kesäyliopistosäätiö hallituksen jäsen

Kivelä Marko

Helsingin kesäyliopistosäätiö hallituksen jäsen
marko.kivela@helsinki.fi
050 537 2093

 

Kiinteistötoimitukset

Rossi Saana : rakennuslautakunnan jäsen, kiinteistötoimitusten uskottu henkilö

Rossi Saana

rakennuslautakunnan jäsen, kiinteistötoimitusten uskottu henkilö


 
Niiranen Seppo : uskottu mies

Niiranen Seppo

uskottu mies


 
Raudasoja Satu : Espoon asunnot Oy:n hallituksen varajäsen, kiinteistötoimitusten uskottu mies

Raudasoja Satu

Espoon asunnot Oy:n hallituksen varajäsen, kiinteistötoimitusten uskottu mies


 
Jensen Patrick : kaupunkikuvatoimikunnan jäsen, kiinteistötoimitusten uskottu mies

Jensen Patrick

kaupunkikuvatoimikunnan jäsen, kiinteistötoimitusten uskottu mies
patrick.jensen@iki.fi
050 464 7058

 

Espoon vanhusneuvosto

Lahikainen Riitta : Espoon vanhusneuvoston jäsen

Lahikainen Riitta

Espoon vanhusneuvoston jäsen


 
Kytö Juhani : Elä ja Asu -seniorikeskuksen hallituksen jäsen, Espoon vanhusneuvoston varajäsen

Kytö Juhani

Elä ja Asu -seniorikeskuksen hallituksen jäsen, Espoon vanhusneuvoston varajäsen
juhani.kyto@gmail.com

 

Espoon musiikkiopiston johtokunta

Tuomanen Toni : sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöasiain jaoston varajäsen, Päihdeasiain neuvottelutoimikunnan varajäsen, Espoon musiikkiopiston johtokunnan jäsen

Tuomanen Toni

sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöasiain jaoston varajäsen, Päihdeasiain neuvottelutoimikunnan varajäsen, Espoon musiikkiopiston johtokunnan jäsen


 

Espoon tanssiopiston johtokunta

Puhakka Tanja : Sosiaali- ja terveyslautakunnan varajäsen, Espoon tanssiopiston johtokunnan jäsen

Puhakka Tanja

Sosiaali- ja terveyslautakunnan varajäsen, Espoon tanssiopiston johtokunnan jäsen
tanja.puhakka74@gmail.com

 

Päihdeasiain neuvottelukunta

Hussein Gamal : Päihdeasiain neuvottelutoimikunnan varajäsen

Hussein Gamal

Päihdeasiain neuvottelutoimikunnan varajäsen


 
Soininen Henrikki : Päihdeasiain neuvottelutoimikunnan varapuheenjohtaja

Soininen Henrikki

Päihdeasiain neuvottelutoimikunnan varapuheenjohtaja


 
Tuomanen Toni : sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöasiain jaoston varajäsen, Päihdeasiain neuvottelutoimikunnan varajäsen, Espoon musiikkiopiston johtokunnan jäsen

Tuomanen Toni

sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöasiain jaoston varajäsen, Päihdeasiain neuvottelutoimikunnan varajäsen, Espoon musiikkiopiston johtokunnan jäsen


 
Inomaa Eeva-Helena : päihdeasiain neuvottelukunnan varajäsen

Inomaa Eeva-Helena

päihdeasiain neuvottelukunnan varajäsen


 

Osakeyhtiöt ja säätiöt

Espoon asunnot Oy

Myllärniemi Jyrki : Espoon asunnot Oy:n hallituksen varapuheenjohtaja

Myllärniemi Jyrki

Espoon asunnot Oy:n hallituksen varapuheenjohtaja
jyrki.myllarniemi@kolumbus.fi

 
Raudasoja Satu : Espoon asunnot Oy:n hallituksen varajäsen, kiinteistötoimitusten uskottu mies

Raudasoja Satu

Espoon asunnot Oy:n hallituksen varajäsen, kiinteistötoimitusten uskottu mies


 

Länsimetro Oy

Kasvi Jyrki : kansanedustaja, valtuutettu, valtuuston puheenjohtaja, Länsimetro Oy:n hallituksen jäsen

Kasvi Jyrki

kansanedustaja, valtuutettu, valtuuston puheenjohtaja, Länsimetro Oy:n hallituksen jäsen
jyrki.kasvi@gmail.com
050 511 3120

 

Espoo Catering Oy

Matikka Marjo : Espoo Catering Oy:n hallituksen puheenjohtaja

Matikka Marjo

Espoo Catering Oy:n hallituksen puheenjohtaja


 

Kiinteistö Oy Espoon sairaala

Raunu Päivi : Valtuutettu, tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja, Hyvinvointi ja terveys -kehitysohjelman varajäsen, Kiinteistöosakeyhtiö Espoon sairaalan hallituksen jäsen

Raunu Päivi

Valtuutettu, tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja, Hyvinvointi ja terveys -kehitysohjelman varajäsen, Kiinteistöosakeyhtiö Espoon sairaalan hallituksen jäsen
paivi.raunu@gmail.com
040 545 9423

 

Laurea-ammattikorkeakoulu Oy

Lappalainen Jarno : Laurea-ammattikorkeakoulu Oy:n hallituksen jäsen

Lappalainen Jarno

Laurea-ammattikorkeakoulu Oy:n hallituksen jäsen
jarno.lappalainen@vihreat.fi
040 053 6973

 

Akseli Gallen-Kallelan säätiö

Laakso Mikko : Akseli Gallen-Kallelan museon säätiön edustajiston jäsen

Laakso Mikko

Akseli Gallen-Kallelan museon säätiön edustajiston jäsen


 

Helsingin kesäyliopistosäätiö

Alanen Leena : Uudenmaan Virkistysalueyhdistyksen hallituksen jäsen, Helsingin kesäyliopistosäätiiön hallituksen varajäsen

Alanen Leena

Uudenmaan Virkistysalueyhdistyksen hallituksen jäsen, Helsingin kesäyliopistosäätiiön hallituksen varajäsen
leenapia.alanen@gmail.com
0456728295

 
Kivelä Marko : Helsingin kesäyliopistosäätiö hallituksen jäsen

Kivelä Marko

Helsingin kesäyliopistosäätiö hallituksen jäsen
marko.kivela@helsinki.fi
050 537 2093

 

Espoon Diakoniasäätiö

Nieminen Pinja : Valtuutettu, maakuntavaltuuston jäsen

Nieminen Pinja

Valtuutettu, maakuntavaltuuston jäsen
nieminenpinja@gmail.com

 

Espoon kaupunginteatterisäätiö

Volotinen Teresia : Espoon kaupunginteatterisäätiön hallituksen jäsen, Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varajäsen

Volotinen Teresia

Espoon kaupunginteatterisäätiön hallituksen jäsen, Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varajäsen
volotinent@gmail.com
050 341 3784

 

Helinä Rautavaaran etnografisen museon säätiö

Le Clech Rodolphe : Helinä Rautavaaran etnografisen museon säätiön hallituksen jäsen

Le Clech Rodolphe

Helinä Rautavaaran etnografisen museon säätiön hallituksen jäsen


 

Espoon taidemuseosäätiö

Ailus Jaana : Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, kulttuurilautakunnan varajäsen, Espoon taidemueseosäätiön hallituksen jäsen

Ailus Jaana

Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, kulttuurilautakunnan varajäsen, Espoon taidemueseosäätiön hallituksen jäsen
jaana.ailus@gmail.com

 

Ylikunnalliset toimielimet

HSY

Louhelainen Kirsi : 7. varavaltuutettu, kaupunkisuunnittelulautakunnan jäsen, HSY:n hallituksen jäsen

Louhelainen Kirsi

7. varavaltuutettu, kaupunkisuunnittelulautakunnan jäsen, HSY:n hallituksen jäsen
kirsi.louhelainen@gmail.com
050 375 9009

 
Lahti Timo : HSY:n hallituksen varajäsen

Lahti Timo

HSY:n hallituksen varajäsen
timo.lahti@vihreat.fi

 

HSL

Hyrkkö Saara : valtuutettu, valtuustoryhmän 2. varapuheenjohtaja, sosiaali- ja terveyslautakunnan puheenjohtaja, HSL:n hallituksen varajäsen

Hyrkkö Saara

valtuutettu, valtuustoryhmän 2. varapuheenjohtaja, sosiaali- ja terveyslautakunnan puheenjohtaja, HSL:n hallituksen varajäsen
saara.hyrkko@vihreat.fi
040 719 7604

 
Hertell Sirpa : valtuutettu, kestävä kehitys -ohjelmatyöryhmän puheenjohtaja, HSL:n hallituksen varapuheenjohtaja

Hertell Sirpa

valtuutettu, kestävä kehitys -ohjelmatyöryhmän puheenjohtaja, HSL:n hallituksen varapuheenjohtaja
sirpa.hertell@vihreat.fi
050 566 6818

 

Uudenmaan liitto

Hopsu Inka : valtuutettu, valtuustoryhmän puheenjohtaja, opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varapuheenjohtaja, maakuntahallituksen jäsen

Hopsu Inka

valtuutettu, valtuustoryhmän puheenjohtaja, opetus- ja varhaiskasvatuslautakunnan varapuheenjohtaja, maakuntahallituksen jäsen
inka.hopsu@gmail.com
040 758 9545

 
Elo Tiina : valtuutettu, kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston puheenjohtaja, konsernijaoston varajäsen, maakuntahallituksen varajäsen

Elo Tiina

valtuutettu, kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja, kaupunginhallituksen tila- ja asuntojaoston puheenjohtaja, konsernijaoston varajäsen, maakuntahallituksen varajäsen
tiina.elo@vihreat.fi
045 261 7447

 

HUS

Hosia Helka : Valtuutettu, HUS:n hallituksen jäsen, maakuntavaltuuston varajäsen

Hosia Helka

Valtuutettu, HUS:n hallituksen jäsen, maakuntavaltuuston varajäsen
helka.hosia@vihreat.fi

 

Uudenmaan Virkistysalueyhdistys

Alanen Leena : Uudenmaan Virkistysalueyhdistyksen hallituksen jäsen, Helsingin kesäyliopistosäätiiön hallituksen varajäsen

Alanen Leena

Uudenmaan Virkistysalueyhdistyksen hallituksen jäsen, Helsingin kesäyliopistosäätiiön hallituksen varajäsen
leenapia.alanen@gmail.com
0456728295

 

Omnia

Ruotsalainen Markku : Tasa-arvotoimikunnan jäsen, Omnian hallituksen varajäsen

Ruotsalainen Markku

Tasa-arvotoimikunnan jäsen, Omnian hallituksen varajäsen
maketruotsalainen2017@gmail.com

 
Kilpiäinen Timo : Espoon Vihreiden hallituksen varapuheenjohtaja, osallistuva Espoo -kehitysohjelman jäsen, Omnian hallituksen jäsen

Kilpiäinen Timo

Espoon Vihreiden hallituksen varapuheenjohtaja, osallistuva Espoo -kehitysohjelman jäsen, Omnian hallituksen jäsen


 

Sydkustens landskapsförbund r.f.

Paatero Hanna : Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, svenska rum -lautakunnan jäsen, Sydkustens landskapsförbundin varajäsen

Paatero Hanna

Espoon Vihreiden hallituksen jäsen, svenska rum -lautakunnan jäsen, Sydkustens landskapsförbundin varajäsen
hanna.paatero@gmail.com
040 531 6730

 
Forsberg Henrik : Svenska rum -lautakunnan varajäsen, Sydkustens landskapsförbundin jäsen, Musikinstitut Kungsvägen -johtokunnan varajäsen

Forsberg Henrik

Svenska rum -lautakunnan varajäsen, Sydkustens landskapsförbundin jäsen, Musikinstitut Kungsvägen -johtokunnan varajäsen
henrik.forsberg@helsinki.fi
041 506 2105